KONTRAction WEEKEND

14.4.2014

Klub Plíživá Kontra prodělal v uplynulém týdnu “jarní obrodu”, aby se na víkend mohl vrátit hned se dvoudenní akcí, kterou si užili především milovníci rozličných subžánrů elektroniky či reaggae, popřípadě fúzí obojího. Víkendovou “Kontraction” party navštívilo dohromady přes sto lidí.Celý počin se uskutečnil pod patronátem domácí stáje Electronic Junkies. Byť se “Kontraction” z pochopitelných důvodů nepovedlo úplně zopakovat úspěch obdobné akce, která lomcovala klubem mezi vánočními svátky, v obou dnech si našla své vděčné návštěvníky. Ti alespoň chvílemi zaplňovali taneční parket na důstojnou míru a alespoň v hlavním čase nehráli účinkující Djové do prázdna.


Program pátečního večera, který se nesl v rytmech techna a housu, obstarali do značné míry právě Djové z pořadatelského kolektivu. Za pultem se vystřídali Cooler, FL_son (který si vystřihnul set i v průběhu druhého večera) a R-Digy, jejichž sestavu přijel zpoza kopce doplnit Landchi. Sobota gradovala od poklidných rytmů reaggae až k elektronickým fúzím jako je raggajungle či raggatekkem. Pohodové pohupování se na vlnkách omývajících břehy Jamajky obstarali Silesian Tribe Sound System, které následně vystřídalo olomoucké duo Cult of Dread tvořené Crackennem a You2, kteří postupně tvrdili muziku k tanečnějším a rytmicky ostřejším věcem. Bylo znát, že i v zásadě klidné a pohodové muzice, jakou reaggae je, se dá vtisknout určitá údernost a intenzita,aniž by výsledek působil negativisticky či agresivně. A kdo rád tančil – prostor si vždy našel.


Kontraction nebyla jedinou dubnovou příležitostí, při které vybalí na pódiu své gramofony a vinyly místní DJové. Již tento pátek proběhne akce pod spřátelenou značkou Contrast, v jejímž rámci tentokrát krotitelé gramofonů sfouknou prach ze starších techno vinylů. Žezlo si během večera postupně předají DJové Jester, šumperský Cmeeen a duo P.S. a R-Digy, kteří si tentokrát zahrají společně pod hlavičkou Destabilizing Gang. Zachován zůstal oficiální start akce ve 21:00 i padesátikorunové vstupné. Elektronické subžánry začínají v Plíživé Kontře opět zapouštět kořeny!


(jj)

Zpět


ArchivNavigace ↓
  • Úvod
  • Připravujeme
  • Akce
  • O nás
  • Představujeme
  • Kontakty